Студопедия КАТЕГОРИИ: АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
Протокол обговорення залікового уроку з історії України від 22.02.2018
студентки-практикантки ІV курсу, 42 групи історичного факультету ХНПУ імені Г. С. Сковороди Красовської Алли Олегівни
Голова зборів: Вискребець Л.М. Секретар зборів: Нужненко Л.О. Присутні: Вчитель історії: Вискребець Л.М. Студентка-практикантка: Нужненко Л.О. Порядок денний: Обговорення залікового уроку з історії України на тему «Події революції 1905-1907 рр. на українських землях» у 8-А класі Харківської загальноосвітньої школи №121 студентки-практикантки Красовської А.О.
Слухали: студентку-практикантку Красовську А.О., яка виступила із самоаналізом уроку. У своєму виступі Красовська А.О. зазначила, що даний урок з історії України на тему «Події революції 1905-1907 рр. на українських землях» був проведений у 8-А класі. Метою даного уроку було надання характеристики подіям революції 1905-1907 рр., що відбулися в січні-грудні 1905 р.; визначення особливостей селянського руху в Наддніпрянщині в роки революції 1905-1907 рр.; аналіз діяльності українських політичних партій у цей період; пояснення, як у роки революції розгортався український культурно-освітній рух; характеристика діяльність української громади у І та ІІ Державних думах; розвиток в учнів вміння аналізувати історичні явища; виховний аспект уроку реалізувався на підставі розуміння учнями, що тенденція до демократизації суспільно-політичного життя має важливе значення для соціального прогресу. Виступили: Нужненко Л.О. Студентка-практикантка вважає, що мету уроку було досягнуто, учні зацікавились матеріалом. Вискребець Л.М. Вчитель історії відмітив вміння студентки-практикантки зацікавити учнів, доступно і зрозуміло поянити матеріал. Урок пройшов за планом, методично правильно. Ухвалили: Рекомендовано проведений урок оцінити на « » балів.
Голова зборів: Вискребець Л.М. / / Секретар: Нужненко Л.О. / / Заліковий урок з всесвітньої історії студентки-практикантки історичного факультету, 42 групи Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Красовської Алли Олегівни, проведений у 8-А класі 15.02.2018. Тема: Міжнародні відносини у ХVI – першій половині ХVII ст. Мета: Сформувати уявлення в учнів про характер міжнародних відносин у ХVI – першій половині ХVII ст.; створити умови для розуміння причин Тридцятилітньої війни; розвивати вміння порівнювати позиції країн на міжнародній арені; виховати інтерес до історії європейських держав Обладнання: атласи «Всесвітня історія 8 клас», карта світу, Європи, підручник Гісем О.В., О. О. Мартинюк «Всесвітня історія 8 клас». Тип уроку: комбінований Основні поняття: Експансія, Тридцятилітня війна, Вестфальський мир Основні дати: 1608 р. – Євангелічна унія; 1609 – Католицька ліга; 1618-1648 рр. – Тридцятилітня війна; 24 жовтня 1648 р. – Вестфальський мир. Учні навчяться: давати загальну характеристику міжнародним відносинам у ХVI – першій половині ХVII ст.; пояснювати причини Тридцятилітньої війни; володіти основними поняттями та термінами, та хронологією основних подій даного періоду; показувати на карті держави, які взяли участь у Тридцятилітній війні. Хід уроку: І. Організаційний момент Повідомлення теми та мети уроку. ІІ. Актуалізація опорних знань Перевірка домашнього завдання у вигляді гри «Попасти в ціль». Перед учнями на дошці таблиця з цифрами, учні називають цифру і відповідають на питання, яке зашифроване під цим номером.
1. Назвіть напрямки політики Карла V; 2. Хто такі кортеси? 3. Охарактеризуйте правління Філіпа ІІ; 4. Назвіть причини початку національно-визвольної війни в Нідерландах; 5. Дайте характеристику політики Альби; 6. Що ви знаєте про утворення Об’єднаних провінцій Нідерландів? 7. Назвіть наслідки національно-визвольної війни в Нідерландах. ІІІ. Вивчення нового матеріалу. Вчитель знайомить учнів з планом уроку. План уроку 1.Міжнародні відносини наприкінці ХVI ст. на початку ХVIІ ст. 2. Початок Тридцятилітньої війни 3. Періоди війни 4. Вестфальський мирний договір Міжнародні відносини наприкінці ХVI ст. на початку ХVIІ ст. Учитель:У міжнародних відносинах Європи диби раннього Нового часу продовжували відігравати династичні принципи, проте новим чинником міждержавних відносин став розкол Європи за релігійною ознакою внаслідок Реформації. Вирішальну роль у відносинах між країнами Європи цього періоду відігравали іспанські та австрійські Габсбурги, Англія та Франція. Наприкінці ХVI ст. важливу роль стала відігравати Швеція, яка підпорядкувавши Норвегію та Фінляндію, намагалися поширити вплив на данські, польські та прибалтійські землі. Вагомим чинником міжнародних відносин в ХVI ст. була боротьба з проникненням у Європу Османської імперії. Турецька загроза примушувала європейців спільно виступати проти агресора. Робота з історичною схемою Вчитель розповідає матеріал і разом на дошці малює схему, учні записують у зошит. Європейські держави вчитель показує на карті |
|||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2018-05-10; просмотров: 303. stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда... |