Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Тема розділу: (номер, назва, загальна кількість годин)




 

№ п/п Тема уроку* Мета та освітні завдання уроку Тип уроку і вид уроку Демонстрації та обладнання Домашнє завдання**

 

* Якщо на уроці проводяться лабораторна або практична робота, то вказати її номер і назву.

** Включити повторення опорних елементів знань на наступний урок.

 

План заняття:

1.Опрацювати зміст навчального матеріалу з біології людини за програмою та діючим підручником:

- взаєморозміщення тем у розділах “Людина” та “Біологічні основи поведінки людини”;

- зміст шкільного курсу біології людини обраної теми;

- логічна послідовність викладення навчальної інформації.

2.Користуючись логічними схемами формування понять в темі з’ясувати логічну послідовність формування понять у “Вступі” та розділах “Людина” та “Біологічні основи поведінки людини”.

3.Розподілити навчальний матеріал кожної теми на окремі смислові частини відповідно кількості передбачених на тему годин, керуючись додатком 4.

4.Провести взаємоузгодженість практичної частини програми і теоретичних питань в кожній темі. Визначити у тематичному плані місце проведення демонстрацій, лабораторних та практичних робіт.

5.Визначити тип навчального заняття. Запропонувати вид уроку за основним методом навчання (див додатки 6,7).

6.Користуючись переліком рекомендованої наочності кабінету біології, спланувати необхідне поурочне обладнання. Визначити рекомендовані шкільною програмою демонстрації.

7.Користуючись підручником, додатком 9, визначити поурочне домашнє завдання і запропонувати форми його опрацювання; передбачити блок питань на актуалізацію опорних знань на наступний урок.

 

Блок контролю:

1.Які бувають типи планування роботи вчителя?

2.Обгрунтувати модульний принцип побудови тем розділу “Людина” та “Біологічні основи поведінки людини”.

2.Навести приклади реалізації дидактичних принципів при складанні календарно-тематичного плану.

3.Які типи уроків за дидактичною метою можна виділити під час вивчення курсу біології людини ?

4.Вміти скласти тематичний план до дванадцяти тем розділу ІХ “Людина” та двох тем розділу Х “Біологічні основи поведінки людини”.

 

 

ЗАНЯТТЯ № 4

Тема: Методика проведення вступного уроку в курсі біології людини.

Мета: розкрити особливості змісту, структури і методів викладання різних тем розділів “Людина” та “Біологічні основи поведінки людини”.

Навчитися способам знаходження ефективних методів і способів навчання біології людини.

Література:

2,4,5,6,7,8,9,10,11,14,15,16,17,19,22,23,26,28,31,34

 

Вступний урок – це етап організації майбутнього сприйняття навчального матеріалу всієї теми або розділу. Широке залучання учнів до самостійного отримання знань, оволодіння вміннями та навичками і творчого відтворення знань на практиці неможливо без чіткої цілеспрямованої роботи, без визначення мети та завдань теми. Учні повинні уявляти очікуваний результат їх навчальної діяльності, знати, за що звітувати перед вчителем, спрямувати свою діяльність та відповідним чином спланувати її.

Вчителю необхідно:

- перед початком вивчення теми довести до відома кожного учня: кількість уроків, відведених на дану тему; кількість практичних та лабораторних робіт і терміни їх проведення; орієнтовні питання до тематичної атестації; термін і форму проведення тематичної атестації;

- заздалегідь продумати мету і задачі, практичну значущість для учнів нового матеріалу, навчальну проблему. Це зафіксувати у поурочному плані;

- вміти чітко і однозначно сформулювати освітню мету теми для учнів, показати, чому вони потрібні навчитися, якими знаннями, вміннями та навичками оволодіти.

У багатьох випадках мету і задачі можна пояснити учням разом із об’явою теми. Оніщук В.А. зазначає, що це можна зробити у вигляді проблемного завдання, евристичного питання, пізнавальної задачі або на спеціальному стенді “Сьогодні на уроці”.

Завдання для самопідготовки:

1. Опрацювати обрану тему розділів “Людина”, «Біологічні основи поведінки людини». Визначити базові поняття до кожної з тем.

2. Визначити вимоги до знань та вмінь учнів з кожної теми розділу.

3. Підготувати теоретичні питання:

- дидактична мета, зміст “Вступу” (4 год.) до вивчення тем розділів “Людина” та «Біологічні основи поведінки людини»;

 - структура та зміст обраної теми ;

- способи створення мотивації для активізації пізнавальної діяльності учнів (підготувати на прикладі обраної теми);

- дидактична мета вступних уроків;

4. Скласти план вступного уроку. Особливо звернути увагу на визначення задач, методів та методичних прийомів, мотивацію навчальної діяльності учнів на період всієї теми.

 

Блок-схема заняття

Структура вступного уроку

1.організаційний етап;

2.етап мотивації учнів до активного усвідомленого засвоєння певної теми розділів «Людина», «Біологічні основи поведінки людини»: 

-мотивація на вивчення всієї теми (показати необхідність знань теми для збереження здоров’я людини, висвітлити функції системи органів в життєдіяльності організму тощо);

- повідомлення учням мети і завдань всієї теми;

- ознайомлення з планом вивчення теми,

- надання орієнтовних питань на залік,

3.етап засвоєння нових знань: сприймання і усвідомлення фактичного матеріалу; осмислення зв’язків і залежностей між елементами вивченого;

4.етап закріплення нових знань;

5.етап підсумків уроку, інформації учнів про домашнє завдання

Хід заняття:

1.Розробити поурочний план вступного уроку за обраною темою розділів “Людина”, «Біологічні основи поведінки людини», користуючись додатками 4,5,6,7,9.

2.Приділити увагу створенню мотивації учнів на активне сприйняття всієї теми шляхом викладання плану роботи над темою, визначення освітніх задач та обсягу роботи, загальним значенням опанування теми для збереження здоров’я людини.

3.Розробити орієнтовні завдання для тематичної атестації.

4.Передбачити завдання до етапу закріплення вивченого матеріалу.

5.Підготуватися до відтворення повного уроку або фрагментів вступного уроку.

6.Підготувати необхідну наочність, цікаві відомості про вивчаємий об’єкт.

Питання для контролю та самоконтролю:

1.Структура вступного уроку, відмінність від уроків інших типів;

2. Характеристика етапів вступного уроку.

2.Сутність етапу підготовки учнів до активного засвоєння знань.

3.Запропонувати способи мотивації пізнавальної активності учнів на прикладі 2-3 тем розділів “Людина”, «Біологічні основи поведінки людини».

4.Назвати основні методи та методичні прийоми, які учитель може застосувати під час огляду матеріалу, який буде вивчатися в темі.

5.Обгрунтувати доцільність таких форм мотивації пізнавальної діяльності учнів як: а) повідомлення плану роботи над темою; б) створення проблемної ситуації та формулювання проблемного питання; в) надання орієнтовних питань на залік з теми.

 

ЗАНЯТТЯ № 5

Тема:Проведення та аналіз вступного уроку з певної теми розділів “Людина” та «Біологічні основи поведінки людини».

Мета: провести вступний урок з певної теми розділів “Людина” або «Біологічні основи поведінки людини», в якому логічно пов’язати основні етапи уроку.

Дати аналіз уроку. Звернути увагу на проведення прийомів мотивації пізнавального інтересу, актуалізації опорних знань учнів та закріплення вивченого.

Література:

4, 5, 10, 22,25,26,32

Завдання для самопідготовки:

1.Розробити план-конспект вступного уроку.

2.Опрацювати план аналізу уроку (додатки 8,9).

3.Приготуватися до практичного відтворення уроку за розробленим конспектом.

Блок-схема заняття










Последнее изменение этой страницы: 2018-06-01; просмотров: 183.

stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда...