Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Домашнє завдання. Генералізуючий тренінг.




Суть генералізуючого тренінгу полягає в необхідності перенесення вивчених навичок в ситуації реального життя учасників.

«Обравши вдалий момент, проведіть розмову з вашим партнером з використанням максимальної кількості прийомів симпатії. Ретельно стежите за реакцією партнера і запишіть її відразу після розмови.»

Заключний шерінг. Прощання.

Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги.

Заняття 12.

Мета: Закріплення всіх отриманих умінь. Прощання.

Матеріали: ватмани, ручки, журнали, брошури, листівки на тему дружба, таблиця «Скільки ти важиш?»

План

I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв.

II. Вправа «Перевірка генералізації» – 15 хв.

III. Колаж «Дружба» – 20 хв.

IV. Підсумковий шерінг. Прощання – 15 хв.

Хід заняття

Привітання. Стартовий шерінг.

Вправа «Перевірка генералізації»

Мета: з’ясувати рівень уміння викликати симпатію

«Будь ласка, розкажіть про те, чим закінчилась ваша спроба викликати симпатію». «Що, на вашу думку, вам вдалося чи не вдалось? «У чому у вас виникли труднощі? Як відреагував на ваші дії партнер? »

Колаж «Дружба»

Мета: осмислення і закріплення досвіду, отриманого в процесі тренінгу.

«За допомогою журналів, брошур, листівок з тематикою дружба, створити своє бачення поняття дружба у вигляді колажу»

Група ділиться довільно на команди по 5 чоловік і кожній команді видається аркуш ватману. Також видається пачка журналів, брошур, листівок, які підходять по тематиці.

Після того, як команди виконали свій колаж, кожна команда представляє його для всіх інших. Ведучий характеризує кожну команду, підводить підсумок і пропонує об'єднати всі роботи, щоб створити загальну картину дружби групи, яка б і стала своєрідним талісманом класного колективу.

Заключний шерінг. Прощання.

Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги.

ЛІТЕРАТУРА

 

1. Аверин В. А. Психологиядетей и подростков / В. А. Аверин. – СПб.: Изд-во Михайлова В. А., 1998. – 379 с.

2. Анн Л. Ф. Психологическийтренинг с подростками / Л. Ф. Анн. – СПб. : Питер, 2007. – 271 с

3. Бурнард Ф. Тренингмежличностноговзаимодействия / Ф. Бурнард. – СПб.: Питер, 2001. – 230 с.

4. Вачков И. В. Основытехнологиигрупповоготренинга. Учеб. Пособие / И.В. Вачков – М: Издательство «Ось-89», 1999. – 176 с.

5. Грецов А Г., Попова Е. Г. Беседы с подростками о них самих. Книга для учителя / А. Г. Грецов, Е. Г Попова. – СПб., СПбНИИфизическойкультуры, 2005. – 120 с.

6. Дедушка А. И. Как научить детейдружбе? Психологическаяработа с подростками / А. И. Дедушка. – СПб. : Речь, 2007 – 235 с.

7. Долджин К., Райс Ф. Психологияподросткового и юношескоговозраста [Электронный ресурс] / К. Долджин, Ф. Райс – Спб. : Питер, 2000. – 624 с. – Режим доступа до книги: http://www.softsalad.ru/books/psixologija-podrostkovogo-i-junosheskogo-vozrasta.html

8. Емельянов Ю. Н. Активноесоциально-психологическоеобучение / Ю. Н. Емельянов. – Л.: Изд. ЛГУ, 1985. – 166 с.

9. Емельянова Е. В. Психологическиепроблемысовременногоподростка и ихрешение в тренинге / Е. В. Емельянова. – СПб.: Речь, 2008. – 336 с.

10. Завьялова Ж. В. Путь тренера / Ж. В. Завьялова. – СПб.: Речь, 2002. – С. 139.

11. Зинкевич-Евстигнеева Т. Д. Практикум по сказкотерапии / Т.Д. Зинкевич-Евстигнеева. – СПб. : Речь, 2000. – 310 с.

12. Казанская В. Г. Подросток: социальнаяадаптация. Книга для психологов, педагогов и родителей / В. Г. Казанская. – СПб. : Питер, 2011. – 286 с.

13. Клюева Н. В., Свистун М. А. Программысоциально-психологическоготренинга / Н. В. Клюева, М. А. Свистун. – Ярославль : Психодиагностика, 1992. – 66 с.

14. Кори Дж. Техникигрупповойпсихотерапии / Дж. Кори, М. Кори, П. Колланэн, Дж.М Рассел. – СПб. : Питер, 2001. – 264 с.

15. Коряковцева О. А. Психологиясовременногоподростка: поведенческиепроблемы, воспитаниетолерантности / О. А. Коряковцева, Е. В. Конева, H. JI. Иванова. – Ярославль: Ресурс, 2001. – 76 с.

16. Крутникова И. Тренинг: руководство к действию. Теория и практика / И. Крутникова. – М.: СПИД Фонд Восток-Запад, 2005. – С. 25.

17. ЛафреньеПитер. Эмоциональноеразвитиедетей и подростков / ПитерЛафренье. – СПб.: ПРАЙМ-ЕВРОЗНАК, 2004. - 256 с.

18. Макартычева Г. И. Тренинг для подростков: профилактикаасоциальногоповедения / Г. И. Макартычева. – СПб. : Речь, 2007. – С. 11 – 29.

19. Реан А. А. Психологияподростка / А. А. Реан. – СПб. : Прайм-Еврознак, 2004. – 432 с.

20. Ремшмидт X. Подростковый и юношескийвозраст: Проблемыстановленияличности / X. Ремшмидт. – М. : Мир, 1994. – 320 с.

21. Ромек В. Г. Тренингуверенности в межличностныхотношениях / В. Г. Ромек. – СПб. : Речь, 2003. – 175 с.

22. Фопель К. Психологическиегруппы: рабочиематериалы для ведущего / К. Фопель. – М.: Генезис, 2001 – 256 с.

23. Фопель К. Сплоченность и толерантность в группе / К. Фопель. – М.: Генезис, 2005. – 336 с.

24. Хохлова Л. П.Формированиемежличностноговосприятия у детей и подростков / Л. П. Хохлова. – М. ; Ташкент : Фан, 1990. – 82 с.

25. Ялом И. Теория и практика групповойпсихотерапии / И. Ялом. – СПб. : Питер, 2000. – 198 с.

26. Яценко Т. С. Теорія і практика групової психокорекції: Активне соціально-психологічне навчання: Навч.посіб / Т. С. Яценко. – К.: Вища шк., 2004. – 679 с.

 










Последнее изменение этой страницы: 2018-06-01; просмотров: 184.

stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда...