Студопедия КАТЕГОРИИ: АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв.
II. Вправа «Веселка почуттів» – 10 хв. III. Вправа «Як мені це добре вдається» – 10 хв. IV. Вправа «Моя проблема в спілкуванні» – 10 хв. V. Релаксаційна вправа «Золотий потік» – 10 хв. VI. Заключний шерінг. Прощання – 10 хв. Хід заняття Привітання. Стартовий шерінг. Вправа «Веселка почуттів» Мета.Навчати усвідомлювати свій емоційний настрій. «Ми з вами переживаємо безліч емоцій і почуттів. Напишіть список почуттів, тепер кожне емоцію і почуття позначте яким-небудь кольором, яким вам захочеться – головне, щоб вони були різними. Поставте кружок або квадрат поруч із назвою почуття. А тепер візьміть другий аркуш паперу, фломастери й намалюйте дві веселки. Це будуть не звичайні веселки. У них може бути не більше, і не менше семи кольорів. Одну веселку треба скласти з тих емоцій і почуттів, які ви переживали останні кілька днів – позавчора, вчора. Другу веселку потрібно скласти з тих емоцій і почуттів, які ви переживаєте звичайно, найчастіше в житті». Обговорення. Чи вдалося вам у веселці передати свій емоційний настрій? Чи відрізняється ваш сьогоднішній стан від звичайного? Якщо так, то чим? Вправа «Як мені це добре вдається» Мета: усвідомлення та виявлення власних позитивних сторін. «Встаньте, будь ласка, й розкажіть групі про яку-небудь справу, що вам особливо добре вдається робити. Потім розкажіть, коли це у вас почало виходити, про ваші відчуття із цього приводу». Обговорення. Що ви відчували, коли говорили самі й коли слухали інших? Чия розповідь вас особливо вразила? Як ви думаєте, чому? Вправа «Моя проблема в спілкуванні» Мета: усвідомлення своїх проблем при спілкуванні. На окремих аркушах паперу члени групи пишуть анонімнов короткій, лаконічній формі відповідь на запитання: «У чому полягає твоя основна проблема в спілкуванні?» Листки складаються в загальну купу. Ведучий в довільному порядку бере будь-який аркуш, читає його й разом з групою намагається знайти прийоми, за допомогою яких можливо було б вийти з зазначеної проблеми. Група слухає його пропозицію й оцінює, чи зрозуміла відповідна проблема й чи дійсно запропонований прийом сприяє її розв’язанню. Допускаються критичні висловлювання. Релаксаційна вправа «Золотий потік» Мета:розвиток уміння розслабитися при поганому емоційному настрої. «Сядьте зручно, руки просто звісьте вниз, нехай вони звисають вільно. Закрийте очі й послухайте до свого подиху: вдихнув і видихнув. Тепер уявіть, що над вашою головою ніжно-блакитне чисте небо. І ви бачите, що відтіля плавно спускається золотистий, що іскриться, потік світла. Він ніби повільно ллється. Золотавий потік направляється до вас, дуже м'яко, бережно він торкається вашої голови, він обволікає її й проникає всередину. Цей золотавий потік, немов чарівний бальзам. Він проникає в кожну клітинку вашого мозку й очищає її. Він лікує там, де болить, і вимиває, все зайве, що там назбиралося. Тепер золотавий потік спускається по обличчі й потилиці. Ось він перемістився до шиї й по ній повільно стікає до плечей, залишаючи після себе чистоту. Ви відчуваєте, як ваші плечі розслаблюються, стають тяжчими. Золотавий потік спускається по ваших руках. Вони важкі. І ви бачите, як з кінчиків пальців стікає щось мутне. Це те зайве, що нагромадилося у вас. Дивіться, як золотавий виблискуючий потік виштовхує це. І от, нарешті, потік з кінчиків ваших пальців зливається такий же чистий, золотавий. Ви знову повертаєтеся до плечей і спостерігаєте, як світний потік стікає по вашим грудях, по ваших легенях. І ви відчуваєте, як розправляється ваша грудна клітка, розвертаються плечі. Потік ллється по хребті, і він начебто звільняється від чогось. Розпрямляється. Потім потік спрямовується вниз. Він очищає таз. Тепер він стікає по ногах. Дуже повільно він просувається від стегон до колін. Ви відчуваєте, як тяжчають ваші ноги. Від колін – до стіп. По стопах він витікає на зовню ви бачите мутний потік, що виливається. І золотавий потік вимиває все зайве. Доти поки назовні не почне виливатися такий же золотавий, що іскриться, потік світла. Повільно відкрийте очі. Здрастуйте, дуже чисті, золотисто-світлі люди!» Обговорення.Обмін враженнями. Заключний шерінг. Прощання. Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги. Заняття 5. Мета:З’ясування мотивів поведінки. Матеріали: таблиця «Скільки ти важиш?» План I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв. II. Вправа «Дякую за те, що ти є» – 5 хв. III. Вправа «Усвідомлення мотиву» – 10 хв. IV. Казка про моє життя – 25 хв. V. Заключний шерінг. Прощання – 10 хв. Хід заняття Привітання. Стартовий шерінг. Вправа «Дякую за те, що ти є» Мета.Створення довірливої емоційної атмосфери. Учасники по черзі один одному говорять слова «Дякую за те, що ти є». Вправа «Усвідомлення мотивів наших вчинків» Мета.Розкриття мотивів поведінки Учасники згадують два випадки – один, коли вони зробили щось для іншої людини, бо боялися її або чийогось ще гніву, осуду, хоча в той момент і не усвідомлювали цього, та інший, коли вони зробили щось за тією ж причини, але при цьому, розуміючи, чому вони це роблять. Записавши приклади з життя, учасники ділилися ними. Потім ведучий просить таким же чином згадати два вчинки, продиктовані прагненням слідувати соціальної нормі. Обговорення: Що важче пригадувати, чи розповідати про власні вчинки? Казка про моє життя Мета. Усвідомлення головних етапів життя та мотивів поведінки. Учасникам необхідно скласти казку про своє життя. Висвітливши в ній найбільш емоційні та головні події та особисті вчинки минулого, теперішнього та майбутнього. Обговорення: Чи складно було складати казку? Заключний шерінг. Прощання Мета. Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення власного психологічного стану та ваги. Заняття 6. Мета:формування навичок визначення своєї позиції в неприємних ситуаціях. Матеріали: таблиця «Скільки ти важиш?» План I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв. II. Вправа-активатор «Це я» –5 хв. III. Вправа «Так – ні» – 5 хв. IV. Вправа «Скажи «ні» – 10 хв. V. Вправа «Ніж і масло» – 5 хв. VI. Вправа «Як це тобі добре вдається» – 15 хв. VII. Заключний шерінг. Прощання – 10 хв. Хід заняття Привітання. Стартовий шерінг. Вправа-активатор «Це я» Мета: Емоційний розігрів. Учасник виходить на середину кімнати й одним жестом він повинен передати свій характер або якусь рису. Іншим необхідно відгадати, що він хотів сказати. Хто вгадав займає його місце. Вправа «Так – ні» Мета:Усвідомлення почуттів, що виникають у момент відстоювання позиції, пошук невербальних ознак власної впевненої поведінки. Учасники розбиваються на пари, один говорить слово «так», інший – «ні», голос повинен поступово підвищуватися. При цьому кожний займає позу, у якій відчуваєш себе впевнено. Задача – переконати партнера. Обговорення: Чи вдалося переконати партнера, не підвищуючи голосу при цьому й не змінюючи пози? Яка була поза, чи допомогла вона? Як її сприймав ваш партнер? Як, на ваш погляд, виглядає впевнена людина? У чому це проявляється? А чи можна відмовити людині й при цьому зберегти з нею гарні стосунки? Вправа «Скажи «ні» Мета: Формування навичок гідної відмови. Викликаються добровольці: один буде вимагати щось їм задумане, а другий спробує йому відмовити. Якщо необхідно підтримку, то можна покликати учасників. На розігрування сценки дається 5 хвилин. Обговорення. Коли було легше досягти свого, відмовляючи або вимагаючи? Чи допомогли досягти мети помічники? Чи в реальному житті, відстоюючи свою позицію, виходило когось врятувати! Вправа «Ніж і масло» Мета: Розвиток уміння переборювати страх перед неприємною ситуацією. Учасники стають у два ряди один проти одного, піднімають праву руку й ритмічно поступово пересувають її вниз, як ніж. Кожний по черзі повинен пройти через цей шлях, хто пройшов, стає в кінець ряду, а хто стоїть на початку – проходить через шеренгу. Обговорення. Як було легше уникнути удару – продумавши свій шлях чи ухиляючись не думаючи? Підлітків необхідно вивести на усвідомлення необхідності планування дій у складних ситуаціях. |
||
Последнее изменение этой страницы: 2018-06-01; просмотров: 183. stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда... |