Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Вправа «Як це тобі добре вдається»




Мета: усвідомлювати та виявляти переваги інших людей

«Подивіться на інших учасників групи, знайдіть що-небудь, що вам подобається в поведінці одного з них. Скажіть йому наступну фразу: «У тебе краще, ніж у мене виходить...» «У тебе так само добре, як й у мене, виходить...»

Зосереджуйтесь, будь ласка, на конкретних особливостях поведінки, а не на загальних характеристиках». «Що ви відчували, коли чули, що деякі речі вам вдаються краще, ніж іншим людям?»

Заключний шерінг. Прощання.

Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги.

Заняття 7.

Мета: розвиток уміння контролювати своє емоційне ставлення до іншої людини та з’ясувати, яку людину вони хочуть бачити в якості друга.

Матеріали: чисті картки, ручки, таблиця «Скільки ти важиш?»

План

I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв.

II. Вправа «Я знаю, що тобі приснилося» –5 хв.

III. Вправа «Покажи» –5 хв.

IV. Вправа «Робимо загальні компліменти» – 10 хв.

V. Вправа «Шукаю друга» – 15 хв.

VI. Вправа «Круг довіри» – 5 хв.

VII. Заключний шерінг. Прощання – 10 хв.

Хід заняття

Привітання. Стартовий шерінг.

Вправа «Я знаю, що тобі приснилося»

Мета: Розвиток навичок соціальної перцепції.

Кожному учасникові групи видається стільки карток, скільки є присутніх людей на занятті, мінус одна. На цій картці потрібно написати, що на їхню думку може приснитися кожному члену групи. Після чого всі картки роздаються кожному підлітку, по яких він аналізує хто з оточуючих найкраще знає його. Діляться враженнями.

Вправа «Покажи»

Мета: зняття емоційної напруги.

Необхідно зобразити, використовуючи всіх учасників групи:

- крутих зайців, диких поросят, самотніх вовків, божевільних курок;

- оркестр, електричку, зоопарк, телевізор, телефон;

- вболівальників, команда яких програє, глядачів, що захопливо дивляться бойовика, людей у черзі за ковбасою, пацієнтів з палати перед операцією;

- букву «А», «Д» «О», «Ш», «Р», «Ю» тощо.

Вправа «Робимо загальні компліменти»

Мета: розвити уміння проявляти інтерес до інших людей

«Подивіться на інших учасників групи, виберіть кого-небудь і дайте йому, його зовнішності або поведінці загальну позитивну оцінку». «Чому ви довіряєте більше: конкретній оцінці поведінки або загальній похвалі? Що особисто вам було приємно слухати?»«Як ви думаєте, чому?»

Вправу «Шукаю друга»

Мета: з’ясувати, яку людину підлітки хочуть бачити в якості друга.

«Кожна людина, мабуть, мріє про те, щоб мати справжнього друга. Комусь із вас напевно вже пощастило, і такий друг у вас є. У когось – безліч знайомих і приятелів, але важко обрати з них людину, яку можна було б щиро назвати другом. А хтось, можливо, у силу сором'язливості або замкнутості почуває себе самотнім і з смутком зізнається собі, що друзів у нього немає. Але у жодному разі справжній друг ніколи не буде зайвим.

Із цього моменту я стаю редактором особливої газети безкоштовних оголошень. Вона називається «Шукаю друга». Кожний з вас може помістити в нашу газету оголошення про пошук друга. У цьому оголошенні немає обмежень на кількість слів або розмір букв. Приймається будь-яка форма. Ви можете викласти весь список вимог до кандидата в друзі, весь набір якостей, якими він повинен володіти, а можете намалювати його портрет, можете розповісти про себе. Варто тільки пам'ятати, що оголошень про пошук друзів буде багато й вам треба подбати, щоб саме ваше привернуло увагу.

Через певний час ведучий пропонує розвісити аркуші на стінах. Підписувати їх не потрібно. Учасники групи мовчки читають оголошення. Кожний має право намалювати червоний кружок на тім оголошенні, як привернуло його увагу. Можна обмежити вибір таких оголошень, наприклад, трьома. Після чого кожен бере своє оголошення і рахує кількість відгуків.»

Обговорення. Чиє оголошення, що отримало найбільше відгуків? Що перешкодило вам відгукнутися на інші оголошення? (Мова йде про оголошення, що не одержали жодного вибору, – якщо такі виявляться.)

Вправа «Круг довіри»

Мета: Розвиток довіри до оточуючих

Всі члени тренінгу стають в коло, хтось один стає в середину кола з зав’язаними очима. Той хто стоїть посередині кола повинен падати в різні боки, а всі інші повинні ловити його, не давши йому впасти. Так всі по черзі повинні спробувати довіритися оточуючим їх людям. Важлива умова, щоб всі стояли в тісному колі, що той хто стоїть посередині не впав.

Обговорення. Чи було страшно, і чому? Що відчуваєш, коли падаєш, і коли тебе підхопили?

Заключний шерінг. Прощання.

Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги.

Заняття 8.

Мета: розвиток згуртованості колективу, почуття взаєморозуміння між дітьми.

Матеріали: великий листок ватману, маркери, папір, ручки, таблиця «Скільки ти важиш?»

План

I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв.

II. Вправа «Смішний малюнок» – 15 хв.

ІІІ. Гра «Розмова крізь скло» – 15 хв.

V.   Вправа «Танець із аркушем паперу» – 10 хв.

VІ. Заключний шерінг. Прощання – 10 хв.

Хід заняття

Привітання. Стартовий шерінг.

Вправа «Смішний малюнок»

Мета: згуртування колективу, розкриття емоцій, розвиток уяви.

Прикріпить аркуш паперу на двері чи стіну. Учасники стають в одну лінію, після чого першому зав’язують очі, підводять його до «мольберта», дають в руки фломастер і повідомляють, що зараз усі будуть малювати одну корову, слона, зайця, принцесу й т.д. Далі всі по черзі підходять із зав'язаними очами й домальовують відсутні деталі.

Гра «Розмова крізь скло»

Мета: розвиток, почуття взаєморозуміння між підлітками

Підлітки розбиваються на пари.

«Уявіть, що один з вас перебуває у великому магазині, а іншої – чекає його на вулиці. Але ви забули домовитися про те, що треба купити, а вихід – на іншому кінці магазина. Спробуйте домовитися про покупки крізь скло вітрини. Але пам’ятайте, що вас розділяє таке товсте скло, що спроби прокричати марні, ви все рівно один одного не почуєте».

Вправа «Танець із листком»

Мета: робота з командою, розвиток міжособистісної чутливості, взаєморозуміння.

Вправа виконується в парах. Для виконання вправи краще використати відповідну музику. Кожній парі пропонується взяти по одному аркушу паперу, встати один проти одного й тримати його між своїми головами. Завдання кожної пари – рухатися по кімнаті, утримуючи свій аркуш чолами. Руки при цьому необхідно тримати за спиною. При цьому учасникам не можна довго стояти на місці й не можна розмовляти.

Парам необхідно знайти канали інтуїтивного розуміння партнера. Партнери, які впустили аркуш, повинні завмерти в тих позах, у яких вони перебували у момент, коли їхній аркуш торкнувся підлоги. І повинні залишатися в них до закінчення вправи всіма учасниками.

Виконання вправи у невеликих кімнатах ускладнюється тому, що учасникам необхідно робити багато віражів, щоб не зштовхнутися з іншими учасниками або зі стінкою. При цьому учасникам необхідно постійно «відчувати один одного», хто першим повертає тощо. У великому приміщенні можна ускладнити вправу, розставивши по кімнаті стільці.

У завданні є лазівка, на яку не відразу звертають увагу учасники. Завмерти потрібно тільки в той момент, коли аркуш торкнеться підлоги. А поки він падає, можна встигнути прийняти більше зручну позу, хоча б випрямитися.

Заключний шерінг. Прощання.

Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги.

Заняття 9.

Мета: розвиток згуртованості колективу підлітків.

Матеріали: великий листок ватману, олівці, фарби, папір, ручки, таблиця «Скільки ти важиш?»

План










Последнее изменение этой страницы: 2018-06-01; просмотров: 207.

stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда...