Студопедия КАТЕГОРИИ: АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв.
II. Вправа «Кульки в повітрі» – 5 хв. III. Вправа «Наш сад» – 35 хв. VІ. Заключний шерінг. Прощання – 10 хв. Хід заняття Привітання. Стартовий шерінг. Вправа «Кульки в повітрі» Мета: Розминка, навчити координації спільних дій, упевненій поведінці при необхідності адекватно реагувати на швидко мінливу ситуацію. Учасники об’єднуються в команди по 3 – 4 чоловік і встають у коло, взявшись за руки. Кожна команда одержує по 5 повітряних кульок. Потрібно утримати їх у повітрі протягом 5 хвилин не розриваючи рук. При цьому не можна кульки покласти на що-небудь або затискати між тілами, вони повинні весь час літати в повітрі. Упавші кулі піднімати не можна. Перемагає та команда, яка довше утримала кульки в повітрі. Обговорення: Які якості потрібно проявляти учасникам, щоб успішно впоратися з таким завданням? Вправа «Наш сад» Мета:формування групової згуртованості. Учасникам було запропоновано намалювати будь-яке дерево за власним вибором та розмістити його на великому ватмані, який був уявним садом. Обговорення:Які труднощі виникали під час малювання дерева? Чи хочеться зараз перевісити своє дерево? Чому? Заключний шерінг. Прощання Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги.
Заняття 10. Мета: Розвиток уміння викликати симпатію. Матеріали: великий аркуш ватману, маркери, карточки по кількості учасників, на яких написано: «Більшості людей приємно, коли ...», ручки, таблиця «Скільки ти важиш?» План I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв. II. Вправа «Що приємно більшості людей?» – 15 хв. III. Вправа «Викликати симпатію в групи» – 15 хв. IV. Домашнє завдання – 3 хв. V. Заключний шерінг. Прощання – 12 хв. Хід заняття Привітання. Стартовий шерінг. Вправа «Що приємно більшості людей?» Мета: з’ясувати, що викликає у людей симпатію. «Зараз ми спробуємо зібрати досить багато різних способів зробити приємне іншій людині. Будь ласка, подумайте й запишіть на наявних у вас карточках «Більшості людей приємно, коли ...», як мінімум три дії, які приємні більшості людей». «Тепер кожний прочитає, що записано на його карточці, а я буду фіксувати виявлені способи на аркуші ватману. Наше завдання зараз полягає в тому, щоб зібрати якомога більше пунктів, які викликають симпатію у людей. Критикувати й викреслювати ми будемо пізніше». Обговорення. «Тепер подивимося, чи не записали ми чого-небудь зайвого й чи не забули чогось?». Вправа « Викликати симпатію в групи» Мета: допомогти підліткам використовувати прийоми, що викликають симпатію. «Зараз кожен з вас по черзі встане зі свого стільця, звернеться до групи, використовуючи один або декілька прийомів викликання симпатії, спробує викликати у групи симпатію. Група спробує відгадати, який саме прийом або прийоми були використані. Обговорення. «Чий виступ сподобався найбільше? Чому?» Домашнє завдання«До наступної зустрічі при бесідах зі знайомими і незнайомими людьми якомога частіше використовуйте прийоми, які викликають симпатію. Відмічайте у своїх записах, коли і з ким це вам вдалося зробити і до якого це призвело ефекту. Пам'ятайте, що навколо вас дуже багато непевних у собі людей, а вони схильні бентежитися, коли для них роблять щось приємне. Стосовно таких людей необхідна певна делікатність і одночасно – наполегливість.» «Згадайте людей, стосунки з яким останнім часом призупинилися або дещо зіпсувалися. Поміркуйте, в якій ситуації ви могли б підсилити або відновити їхню симпатію до вас. Запишіть цю ситуацію на стандартному бланку. Ці ситуації будуть обговорюватися на наступній зустрічі.» Заключний шерінг. Прощання. Мета.Обмін думками та почуттями стосовно зустрічі, озвучення свого психологічного стану та ваги. Заняття 11. Мета: Закріплення уміння викликати та зміцнювати симпатію. Матеріали: Рисунок «Шлях відновлення формалізованих міжособистісних стосунків», таблиця «Скільки ти важиш?» План I. Привітання. Стартовий шерінг – 10 хв. II. Вправа «Збір ситуацій по темі «симпатія»» – 20 хв. III. Рольова гра «Відновлення стосунків» – 15 хв. IV. Домашнє завдання – 5 хв. V. Заключний шерінг. Прощання – 10 хв. Хід заняття Привітання. Стартовий шерінг. Вправа «Збір ситуацій по темі «симпатія»» Мета:з’ясувати рівень уміння викликати та зміцнювати симпатію. «Будь ласка, прочитайте ситуації, які ви вважаєте придатними для зміцнення симпатії з важливими для вас людьми».
Рис. 1 Шлях відновлення формалізованих міжособистісних стосунків
Під час обговорення ситуацій у групі часто виникає питання, навіщо, власне, прагнути до симпатії, з боку досить чужих людей, які не належать до кола близьких знайомих? Якщо група сама не знаходить відповіді на це питання, то ведучий може сказати, що симпатія – хороший фундамент як-для міжособистісних, так і для функціональних стосунків. Симпатія допомагає подолати дрібні труднощі навіть з досить стриманими людьми, стає базою для довіри і взаєморозуміння. Далі, симпатія проходить той шлях, який веде від функціональних до міжособистісних стосунків. Оскільки руйнування міжособистісних стосунків та їх формалізація відбуваються досить швидко, то вміння викликати симпатію просто необхідно для відновлення добрих взаємин. Ця функція – відновлення добрих стосунків – спеціально тренується в наступній рольовій грі. Рольова гра «Відновлення стосунків» Мета: розвивати вміння відновлювати позитивні стосунки. Для даної вправи, з числа ситуацій, підготовлених учасниками тренінгу, виокремлюються ті, де партнером є близька людина, стосунки з якою порушилися або формалізувалися. «Ви добре знаєте цю людину, що вона любить, що їй подобається. Використовуйте ці знання, а також прийоми симпатії для того, щоб відновити стосунки з нею. Будьте наполегливі в прагненні викликати симпатію». «Прослідкуйте, які прийоми симпатії були використані учасником і як це було сприйнято партнером». Обговорення: «До яких наслідків призвело використання прийомів симпатії?» (групі), «Що для вас виявилося найважчим у цій вправі?» (учаснику) |
|||||
Последнее изменение этой страницы: 2018-06-01; просмотров: 243. stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда... |