Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

За 4-5 хв. до кінця уроку вчитель вибирає кілька дитячих робіт для колективного обговорення, активно залучаючи учнів до аналізу й оцінки їх якості.




Підсумовує це обговорення, навчає учнів об'єктивно оцінювати якість виробу. Решті учням дає індивідуально свої схвалення чи зауваження, особливо відмічаючи тих, хто проявив творчу самостійність.

Об'єктивне оцінювання навчальних досягнень учнів сприяє їх більш активній та пізнавальній діяльності. Контролюючи навчально-трудову діяльність, учитель має враховувати рівень досягнень учня, а не ступінь його невдач. Оцінки не поділяються на позитивні й негативні.

Критерії оцінювання з трудового навчання носять ком­плексний характер. До них належать:

- рівень передбачених програмою теоретичних знань, а
також умінь застосовувати ці знання в практичній роботі;

- рівень навичок роботи з ручними інструментами;

- дотримання якості виробу;

- рівень економності, раціональності у використанні
матеріалів;

- рівень самостійності, творчості в процесі організації і
виконання роботи;

- дотримання правил безпеки та культури праці.

(Рівень навчальних досягнень учнів оцінюється у дванадцятибальній системі)




IХ. Підсумок уроку.

Уточнити з учнями про що вони дізналися на уроці. З якими новими словами, виразами познайомилися. Що навчилися виготовляти і з якою метою вони виготовляли цей виріб. 

Зразок.

План-конспект уроку з трудового навчання для 1 класу

Тема: Робота з папером за зразком переплетення смужок і оформлення за задумом.

Мета: Ознайомити з розміткою по лінійці і шаблону, з прийомом переплетення смужок з паперу і основи, підбір кольорів. Навчити виготовляти закладинку шляхом переплетення.         

         Виховувати у дітей бережливе ставлення до книг, прививати любов до праці.

         Розвивати м’язи пальців, окомір, естетичні смаки.

Обладнання: 2 зразки, конверт з набором деталей для кожного учня, в якому кольоровий папір розміром 3х15 см і 3 паперові смужки другого кольору розміром 1х12 см. Клей, лінійка, олівець, ножиці, підкладний листок, підставка для пензлика, пензлик, казковий герой «Олівець». Програвач і платівка.

Трудове завдання: виготовити закладини для книг.

 

Хід уроку

 

  1. Перевірка готовності учнів до уроку.

На перерві перевіряю готовність учнів до уроку: чи лежать на партах лінійки, олівці, ножиці, клей, підставка для пензликів, пензлики.

  1. Актуалізація опорних знань.

- Діти, у кожного із вас є своя улюблена книга. Цю книгу читали вам ваші батьки, або й ви самі.

- А які книги вам найбільше подобаються? (Кілька дітей називають свої улюблені книги). Підручники виготовляють з паперу. А папір виготовляють з дерева. Отже, щоб виготовити підручник, потрібно зрубати багато дерев, затратити багато праці, часу, коштів того, щоб перетворити деревину в папір. Тому, ви повинні пам’ятати про те, що до підручників потрібно ставитися бережливо, не згинати сторінок, не малювати на них, не брати підручник брудними руками. А для того, щоб ви не згинали сторінок і довго не шукали їх, вам потрібні будуть закладини. 

  1. Повідомлення теми.

- На сьогоднішньому уроці ми будемо виготовляти ось такі закладинки (показую зразкові вироби). Сьогодні до нас в гості завітав казковий герой «Олівець», якого ви дуже добре знаєте. Він теж хоче навчитися виготовляти закладинки. 

4. Аналіз зразкового виробу.

- Діти, з чого виготовлена ці закладка? (З паперу)

- Яку форму має закладка? (Форму широкої смужки)

- Скільки кольорів має закладка? (Два)

- Які? (Червоний і зелений)

  1. Планування технологічних операцій.

- Подивіться, як виготовляється закладка. Беремо одну широку і три вузьких смужки. На широкій смужці відмічаємо лінії розрізу (показ)

- Чим будете проводити лінії? (Олівцем і лінійкою)

- Потім розрізаємо по лініях. Чим будете розрізати? (Ножицями)

- А як потрібно правильно тримати ножиці, якими пальцями? (1 і 3, а 2 підтримувати)

- Як будете передавати ножиці товаришу? (Складеними, кільцями вперед)

- Вузькі смужки складаємо вдвоє, ще раз вдвоє і розрізаємо по лініях згину. А тепер подивіться, як треба переплітати (показ). Кінці смужок змащую клеєм.

- Чим потрібно набирати клей? (Пензликом для клею)

- А скільки потрібно набирати клею? (Трішки, щоб він не розтікався)

- Хто може повторити в якій послідовності виготовляється закладка? (Учні повторюють)

  1. Організація самостійної роботи учнів.

- Дітки, ви повинні працювати охайно і швидко, так як на вас дивиться «Олівець», а він теж повинен навчитися виготовляти закладку.

- А тепер приступайте до роботи (Використовую функціональну музику)

В процесі роботи допомагаю учням, слідкую за культурою праці, поставою учнів під час роботи, за організацією трудової діяльності; проводжу поточний інструктаж.

Фізкультпауза

Гра «День і ніч»

Обирається ведучий. Коли він говорить слова: «День настає – все оживає», діти виконують фігури і вправи. Коли ведучий говорить: «Ніч настає – все завмирає», всі повинні завмерти і не рухатись. Хто рухається, той обирається ведучим.

(Продовження самостійної роботи) 

  1. Прибирання робочих місць.

- Закінчуйте виготовляти вироби. Прибирайте робочі місця.

  1. Оцінювання робіт.

Показую кращі роботи, хвалю дітей

9. Підсумок уроку.

В формі бесіди проводиться підсумок уроку (дітям задається 10 питань до актуалізації опорних знань.)

1…………….

2…………….

3…………….

4…………….

5…………….

6…………….

7…………….

8…………….

9…………….

10……………

- Всі ви добре справились з роботою. Думаю, що ваші підручники будуть охайними і ви не будете загинати аркуші; а будете користуватися закладинами.

    - Також наш казковий герой «Олівець» говорить, що всі ви старанно

працювали на уроці і він вам щиро дякує за те, що ви навчили його

виготовляти закладку.

 










Последнее изменение этой страницы: 2018-05-30; просмотров: 133.

stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда...