Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА (слайд 10)




Урок української мови

Клас

 

                           

Тема.Закріплення і узагальнення знань про іменник як частину мови

 

 

 

2014 рік

 

 Тема : Закріплення і узагальнення знань про « ІМЕННИК » як частину мови.

 Мета :перевірити знання, вміння,навички учнів знаходити іменники серед інших слів, визначати рід, число іменника; активізувати словниковий запас учнів;  розвивати образне мислення, орфографічну пильність, чуття мови,  аналітико-синтетичні вміння, творчі здібності;

виховувати самостійність, цілеспрямованість, любов до природи, старанність і наполегливість у навчанні.

Методи: ілюстративний, проблемно-пошуковий, словесний, критичного мислення, самостійної роботи, практичний.

 Тип уроку : урок закріплення знань,умінь та навичок.

 Обладнання :малюнки птахів, музика П.І.Чайковського із циклу « Пори року », сніговик,  сніжинки з буквами та завданнями, мультимедійна презентація.

                                          ХІД УРОКУ

І. Організація учнів до уроку.( слайд 1)

1.Привітання дітей.

- Всі готові до уроку?

Учитель: Щоб урок пройшов немарно, 

 Треба сісти рівно й гарно.  

 Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

2.Аутотренінг ( які ми на уроці).

У – уважні,     

Р – розумні,    

О – оперативні,

 К – кмітливі.

       Отже, девіз уроку : ( слайд 2 )

Не просто слухати, а ...(чути),

Не просто дивитись, а … (бачити),

Не просто відповідати, а … (міркувати),

Дружно і плідно …(працювати).

 Будем дружно працювати,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім дружнім класі

Діти – просто молодці

Розв’язавши кросворд, (слайд 3) дізнаєтесь з якої теми підсумковий урок.   

 

 

                                              Б І   Л К А 

                                         Т У М  А Н

                                     В І Т Е   Р

                              С Н І Ж И Н К А

                                     О С І Н   Ь

                                               З И М А

                         Б У Р У Л Ь  К А 

1. Ой, яка ж вона гарненька , пишно хвоста і раденька, не звірятко -– просто диво, невгамовне, пустотливе. Вгору – вниз, на гілку з гілки.  Хто це буде , діти ? ( білка )

2. Сиві воли усе поле залягли . ( туман )

3. Крил не має, скрізь літає та ще й куряву здіймає. ( вітер )

4. Ніжна зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла. Поки ніс її сюди, стала краплею води (сніжинка)

5. Невидимка ходить в гаї, всі дерева роздягає . ( осінь )

6. Хто наткав волокна аж до лісу від вікна ? І сміється, задається

«От така ширина !» ( зима )

  7. Що росте догори коренем ? ( бурулька )

- Яке утворилося слово ? (Іменник)

ІІ. Оголошення теми, завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

 (слайд 4)

Тема нашого уроку „Узагальнення знань про іменник”. Наше завдання

 узагальнити знання про іменник, одержані на попередніх уроках.

 Назвіть слова або словосполучення, які пов’язані з темою «Іменник»

1.Метод «Мозковий штурм» ( слайд 5)                          

             Назви істот назви неістот власні назви  загальні назви                   

             чоловічий рід             І М Е Н Н И К   

             середній рід

             жіночий рід               однина           множина    

Робота в парах. Гра «Склади план уроку» (слайд 7.)

¾ Прочитайте прислів’я (на аркушах):

· Хто багато робить, той і багато вміє.

· Зробив діло – гуляй сміло.

· Добрий початок – половина роботи.

 

¾ Пронумеруйте прислів’я в такому порядку, щоб відтворити послідовність дій нашого уроку.

(Правильні відповіді на слайді №8)

2.Хто багато робить, той і багато вміє.

3.Зробив діло – гуляй сміло.

1.Добрий початок – половина роботи.)

¾ Молодці. У нас добрий початок і я сподіваюсь, що ми з вами виконаємо багато цікавих завдань.

Вправа „Мікрофон”. Бліцопитування. Закінчіть фразу:

- Іменник- це…

- У реченні іменники виступають…

- Іменники мають граматичні ознаки…

- Синоніми- це… Антоніми-це…

              - Яка роль іменників у мовленні?

                      Вправа “ Кубування”

(Завдання записані на кожній грані куба)

Що таке іменник?
Які є іменники?
За чим змінюються іменники?

Який рід мають іменники?

Як визначити до якого роду належить іменник?
Яке число мають іменники?




Мотивація навчання учнів.

Вправа « Надія» ( слайд 9)

- Яким же ви уявляєте цей урок ? Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

- Продовжте « Я очікую…»

    - Давайте зробимо рекламу нашого уроку.

Урок буде: цікавим, творчим,   науковим, розвивальним.

Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Ви маєте:

· закріпити свої знання і вміння з теми «Іменник»;

· правильно і чітко висловлювати свої думки;

· дотримуватися культури писемного мовлення;

· переконати мене, що ви любите і знаєте рідну мову.

- Наприкінці уроку ми перевіримо, чи здійснилися ваші і мої очікування

-

 

КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА (слайд 10)

Перевіряючи ваші зошити ,я звернула увагу на те, що деякі учні роблять помилки при написанні та поєднанні літер. Подивіться на таблицю «Пиши красиво та правильно» ,як красиво написані букви,як вони поєднуються ,як розміщуються одна від одної.

- Розгорніть зошити,запишіть дату і вид роботи. Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма (слайд 8)

Зз зз зи зм ма им    

 Яке слово можна утворити з цих буквосполучень ? ( зима )   

 А що означає слово зима ? ( прийшло воно до нас з індоєвропейської мови і означає «холодна, неприємна пора» )

 Які слова у вас постають в уяві, коли чуєте слово «зима»?










Последнее изменение этой страницы: 2018-04-12; просмотров: 195.

stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда...