Студопедия КАТЕГОРИИ: АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция |
S - річна потреба в сировині; Z - вартість виконання одного замовлення; Н- витрати на зберігання.
В: вартість виконання 1-го заказу для магазина буде оптимальною в розмірі 1600 г.о. ЗАДАЧА №10 Магазин продає за місяць 350 од. товару. Вартість кожної од. товару 20 тис.грн. Вартість одного замовлення на поставку - 6,5 тис.грн. Вартість зберігання одиниці товару 15% від капіталовкладень в запаси. Визначити розмір коштів, що будуть сплачені магазину за виконані замовлення протягом року. РІШЕННЯ. 1. Річна потреба: 350*12 = 4200 г.о. 2. Витрати на зберігання: 2*0,15 = 0,3 тис. грн. 3. Застосовуєм модель Уілсона'. S - річна потреба в сировині; Z - вартість виконання одного замовлення; Н- витрати на зберігання. 4. Кількість заказів протягом року: 4200/427= 10 раз 5. Сума замовлення: 427*2= 854 тис.грн. 6. Кошти, що будуть сплачені магазину за виконані замовлення протягом року: (854+6,5) *10= 8605 тис.грн. ЗАДАЧА №11 Підпр-во купує сировину по ціні 18 грн. за одиницю. Потреба в сировині постійна і дорівнює 34 од. в день. Вартість виконання заказу 84 грн, а витрати на зберігання складають 16% вартості сировини. Робочих днів 300. Розрахувати оптимальний розмір заказу. На яку знижку до ціни на сировину можна погодитись, якщо постачальник її надасть тільки в тому випадку, якщо запас будуть робити партією в 950 одиниць? РІШЕННЯ 1. Застосовуєм модель Уілсона:
S - річна потреба в сировині; Z - вартість виконання одного замовлення; Н- витрати на зберігання.
Розраховуєм знижку: 18-12=6 грн. 6/18= 0,33 ЗНИЖКА 33% ЗАДАЧА №12 Грош. кошти підпр-ва 2419,7 тис.грн. Кабсол. лікв. =0,1б; Кпоточ. лікв. : Кабсол. лікв. 12:1 Частка власних оборотних коштів у покритті запасів 67%. Визначити величину виробничих запасів. РІШЕННЯ: Кабсол. лікв. = ГК/КП; → 0,16=2419,7/КП → КП= 2419,7/0,16 = 151123,1 т. грн. Кпоточн. лікв. = 0,16* 12= 1,92 Кпоточн. лікв. = ОА/КП ; → 1,92= ОА/15123,1; → ОА= 1,92*15123,1= 29036,4 т. грн. ВОК=ОА-КП = 29036,4-15123,1= 13913,3 т. грн. 0,67= 13913,3/ВЗ ; Виробничі запаси = 13913.3/0.67= 20766.1 т. грн. ЗАДАЧА №13 ВОК=1150т.грн. Кманевреності функціонуючого кап-лу : Кабсол. лікв= 5:2 Визначити величину Оборотних активів та Кпот.лікв. РІШЕННЯ: Кманевреності функціонуючого кап-лу : Кабсол. лікв= 5:2
2КП=5750; КП=2875 ВОК = ОА-КП; 1150=ОА-2875 ОА= 2875+1150=4025 Кпот.лікв. = 4025/2875=1.4 ЗАДАЧА №14 Визначити величину ВОК,якщо обор. активи = 4946 т.г.о., Кабсол.лікв=0,6; Кманевреності функціонуючого кап-лу = 0,41. РІШЕННЯ: Кабсол.лікв = ГК/КП=0,6 ГК =0,41 ВОК; ВОК= ОА-КП; → КП= ОА-ВОК; → КП = 4946 -ВОК 0,41 ВОК =0,6(4946-ВОК) = 2967,6-0,6 ВОК 0,41 ВОК+ 0,6 ВОК=2967,6; 1,01 ВОК =2967,6 => ВОК= 2938.1 ЗАДАЧА №15 Вартість майна = 75777 т.г.; Позаоборотні активи 26913 т.г.; Кпоточн. лікв. =1,6;Кпоточн. лікв :К швидк. лікв. = 2:1 Знайти частку ВОК в покритті запасів (ВОК/Запаси). РІШЕННЯ. ОА= 75777- 26913 = 48864 т.г. КП= 48864/16= 30540 т.г. (ВОК) = 48864-30540= 18324 т.г.
2(ОА-ВЗ)=ОА 20А-2ВЗ = ОА ОА=2ВЗ ВЗ= ОА / 2= 48864/2 ВЗ= 24432 Задачі на визначення впливу факторів ЗАДАЧА №16 За допомогою факторного аналізу визначіть вплив екстенсивних та інтенсивних факторів на рівень фондовіддачі.
РІШЕННЯ. Фактори, що впливають на фондовіддачу: ¨Питома вага активної частини осн.засобів. = З строка / 2строку ¨Питома вага діючого обладнання = 4/3 ¨Середня тривалість однієї верстато-зміни = 7/6 ¨Коефіцієнт змінності = 6/5 ¨Обсяг вир-ва продукції за 1 верстато-годину= 1/7 ЗАДАЧА №17 Дати аналіз ефективності викор-ня нематер. активів.
РІШЕННЯ. Як видно з таблиці показники ефективності викор-ня НА в 2001р. покращились. Доходність збільшилась на 20,3%. Осн. факторами роста доходності є прискорення обертання НА та збільшення рентаб. продаж. Кількісний вплив факторів може бути визначений методом ланцюг. підстанов або іншим методом факторного аналізу. Задача на нормативне значення К лікв. ЗАДАЧА №18 Використовуючи надану інф-цію за квартал і враховуючи швидкість обороту дебіторської і кредит. заб-ті встановити нормативне значення К пот. лікв. для підпр-тв А та В, порівняйте його з фактичним значенням, зробіть висновки.
РІШЕННЯ. 1. Коефіцієнти пот. лікв. фактичний: Кпот. лікв. = ОА/КП = (ВОК+КП)/КП Кпот. лікв. А= (25124+52360)/52360 =1,5 Кпот. лікв. В = (48230+63450)/63450 =1,76 2. Період оборотності ДЗ: Тдз= (90*ДЗ)/ Vp Тдз А= (90*39440)/115250= 30 днів Тдз В= (90*73964 )/106720= 62 дні Період окупності КЗ Ткз= (Т*КЗ)/суму витрат Ткз А= (90*43820)/89540= 44 дні Ткз В= (90*58970)784380= 63 дні 4. Δ1= 44-30=14 днів; Δ2= 63-62=1 день. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Последнее изменение этой страницы: 2018-05-31; просмотров: 220. stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда... |