Студопедия

КАТЕГОРИИ:

АвтоАвтоматизацияАрхитектураАстрономияАудитБиологияБухгалтерияВоенное делоГенетикаГеографияГеологияГосударствоДомЖурналистика и СМИИзобретательствоИностранные языкиИнформатикаИскусствоИсторияКомпьютерыКулинарияКультураЛексикологияЛитератураЛогикаМаркетингМатематикаМашиностроениеМедицинаМенеджментМеталлы и СваркаМеханикаМузыкаНаселениеОбразованиеОхрана безопасности жизниОхрана ТрудаПедагогикаПолитикаПравоПриборостроениеПрограммированиеПроизводствоПромышленностьПсихологияРадиоРегилияСвязьСоциологияСпортСтандартизацияСтроительствоТехнологииТорговляТуризмФизикаФизиологияФилософияФинансыХимияХозяйствоЦеннообразованиеЧерчениеЭкологияЭконометрикаЭкономикаЭлектроникаЮриспунденкция

Рухове двоголосся Хор рук «Квіткова галявина» ф-ма




Музичне заняття з використанням музично – дидактичних ігор для дітей старшої групи

Підготувала: музичний керівник

                                                               Кулик О.О.

М. Славутич

                                              Київська обл.

Мета:

формувати у дітей музичні здібності, у доступній ігровій формі допомогти їм

розібратись у співвідношенні звуків за висотою; розвивати тембровий слух дітей, почуття ритму, динамічний слух; спонукати до самостійних дій із застосуванням знань, які вони отримали на музичних заняттях.

Учити комплексно сприймати музичні твори, викликати у дітей зорову, слухову і рухову активність і тим самим розширювати їхнє сприймання музики у цілому.

Збагатити дітей новими уявленнями, розвивати у них ініціативу, самостійність, здатність до сприйняття, розрізнення основних якостей музичного звука.

Розвивати у дітей музичну пам'ять, заохочувати до імпровізації, сприяти розвиткові виконавських та творчих здібностей дітей.

 

Обладнання:

штучні квіти і метелики, великий і малий барабани, музичні палички,

бутафорський гриб, хмарка, різнокольорові стрічки, «грибна сходинка», хустинка для гри, столи для муз. - дид. посібників, папір для малюнків, олівці, індивідуальні дошки.

 

 

Хід заняття

Під музику діти заходять до зали.

На килимку розкладені штучні квіти, на яких сидять метелики (по кількості дітей).

Музичний керівник: (співає) Добрий день вам, діти.

Діти:Добрий день.

Музичний керівник:Давайте привітаємо усіх навколо «Привітальною пісенькою».

«Привітальна пісенька» ф-ма

Музичний керівник:Діти, ми опинилися на квіткової галявині. Давайте уявимо себе, як чудово пахнуть квіти.

Дихальна вправа «Квітка».

Діти беруть уявну квітку до рук, «нюхають» її, роблять вдих через ніс, на видиху чітко вимовляють фрази:

· «Гарно пахне»;

· «Квітка гарно пахне»;

· «Квітка дуже гарно пахне»;

· «Чудова квітка дуже гарно пахне».

 

Музичний керівник:Діти, підійдіть, будь ласка, до квіточок, візьміть метелика і посадіть його себе на долоньку.

Я буду грати музику у різних регістрах. Давайте пригадаємо, які ми знаємо регістри?

Діти:(високий, середній, низький).

Музичний керівник:Якщо ви почуєте музику у високому регістрі, хай ваш метелик легко літає у повітрі. Якщо музика буде лунати у середньому регістрі, посадіть метелика на долоньку і погойдайте його. А коли почуєте музику у низькому регістрі, посадить метелика на квіточку, хай відпочине.

Дидактична гра «Квіточка і метелик».

(на розрізнення регістрів).

Музичний керівник: Вушка були уважними, а зараз пора язички розім'яти, веселу пісеньку заспівати.

«Ама лама».американська дитяча пісенька.

(пісенька з використанням ритмічних рухів).

Музичний керівник:А зараз я буду грати на барабанах. Давайте ще раз заспіваємо приспів.

(Діти повторюють приспів пісні під акомпанемент двох барабанів).

Музичний керівник:Скажіть, будь ласка, на яких барабанах я грала?

Діти:(великий, маленький).

Музичний керівник: Барабани я заховаю за ширмою. Якщо почуєте великий барабан, крокуйте у різних напрямках по залу. Коли буде грати маленький барабан, треба присісти і плескати по колінах.

Дидактична гра «Два барабани».

(на розрізнення висоти звуку).

Музичний керівник:Зараз я буду по черзі грати то на одному барабані, то одразу на двох. Якщо на одному - крокуйте по залу, а коли одразу на двох - знайдіть собі пару і крокуйте удвох.

Дидактична гра «Два барабани».

(на розвиток тембрового слуху).

Музичний керівник:Барабани дуже весело вигравали. А чим ще можна вистукувати ритм?

Діти:(музичними паличками).

Музичний керівник:Тільки щоб на них заграти, спочатку треба їх відшукати.

(Одну дитину просять відвернутися, а з іншими музичний керівник домовляється де будуть заховані музичні палички. Діти підказують за допомогою сили оплесків де знаходяться палички).

Дидактична гра «Тихо - голосно».

(на розрізнення та відтворення сили звуку).

(Після знаходження паличок їх роздають дітям).

 

Музичний керівник:Давайте разом заграємо пісеньку дощику.

Музично – ритмічна вправа «Вийшов дощик погуляти».

(Після спільного виконання вправи музичний керівник пропонує декільком дітям повторити різні ритмічні фрази).

 

Музичний керівник:Поки ми відстукували ритм дощу, налетіла хмарка.

Пісенька – масаж «Провинна хмарка».

Музичний керівник: Сідайте, будь ласка на стільчики. Скажіть, який настрій був у хмарки в пісеньки?

Діти:(сумний).

Музичний керівник:(виставляє посібник «Весела – сумна хмарка»).

Ось така сумна хмарка (муз. керівник грає мінорний акорд, діти проспівують: «Хмарка сльози льє».

Давайте розвеселимо хмаринку, подаруємо їй гарний настрій, прикрасимо її яскравими стрічками.

(Діти прикрашають хмарку).

Музичний керівник: Ось така весела хмарка (муз. керівник грає мажорний акорд, діти проспівують: «Хмарці весело».

Дидактична гра «Сумно - весело».

(на розвиток ладового почуття).

 

Музичний керівник:Після дощику в лісочку гарні виросли грибочки. Давайте проспіваємо «грибну сходинку» знизу до гори, а потім згори до низу з назвою кольорів.

Дидактична гра «Грибна сходинка».

(на розвиток звуковисотного слуху, гармонійного почуття).

(Муз. керівник грає мелодію, яка рухається вгору, або вниз. Діти проспівують, одна дитина за допомогою іграшкового метелика визначає напрямок руху).

Музичний керівник:Давайте проспіваємо пісеньку грибочка з низьким голосом, середнім і високим.

Діти:«Я грибочок товстячок, маю низький голосок».

      «Я грибок середнячок, маю гарний голосок».

      «Вище я за всіх співаю, голосок тоненький маю».

Музичний керівник:Послухайте, який грибочок буде співати?

(Діти визначають звуки мажорного 3/5).

Музичний керівник:Грибочки приготували для вас концерт і хочуть заспівати. Відгадайте, скільки грибочків співає? Один, два чи одразу три?

(Діти визначають звуки мажорного 3/5).

Музичний керівник:А зараз підійдіть до своєї робочої дошки, уважно прослухайте, в якому напрямку рухається мелодія – вгору чи до низу?

(Діти прослуховують, визначають напрямок руху).

Музичний керівник:Виложите «грибну сходинку».

(Діти викладають грибочки за напрямком руху мелодії на індивідуальних дошках).

Музичний керівник:Відпочити нам пора, чекає нас весела гра.

Дидактична гра «Відгадай, чий голосок?».

(на розвиток тембрового слуху).

 

Дидактична гра «Різнокольоровий настрій».

(на розвиток здібності порівнювати настрій музики з кольором).

 

Музичний керівник:Підійдіть, будь ласка, до своєї робочої дошки. Зараз буде лунати музика, яку ми вже слухали. На листочках, яки перед вами, замалюйте хмарки олівцем того кольору, який підходить за характером цієї музики.

«Осіння мелодія» ф-ма

(Діти під музику виконують завдання).

Музичний керівник: А під наступну музику розмалюйте парасольки, передайте кольором свої відчуття.

«Кольорові парасольки» ф-ма

(Діти під музику виконують завдання).

Музичний керівник:А зараз потанцюйте зі своїми «парасольками».

(Діти під музику танцюють, потім уколі розглядають малюнки інших дітей, віддають свої роботи вихователю).

Музичний керівник:Давайте повернемося на нашу квіткову галявину.

(Діти одягають на руки квіти і метеликів).

Музичний керівник:Діти, скажіть, коли багато людей співають разом, як це називають?

Діти:Хор.

Музичний керівник:А ми з вами зараз будемо співати руками. А диригентами буду я і Тетяна Євгенівна.

Рухове двоголосся Хор рук «Квіткова галявина» ф-ма

(За авторською методикою Т.А. Боровик).

Музичний керівник:Закінчилась наша гра, в групу вам іти пора. Давайте попрощаємося.

(Співає) До побачення вам, діти.

Діти:До побачення.

(Під музику діти виходять із зала).










Последнее изменение этой страницы: 2018-05-31; просмотров: 163.

stydopedya.ru не претендует на авторское право материалов, которые вылажены, но предоставляет бесплатный доступ к ним. В случае нарушения авторского права или персональных данных напишите сюда...